Obohacujúce stretnutia pri smetiakoch.

Autor: Michal Nagy | 12.3.2018 o 14:24 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  605x

Možno môj blog nezožne veľký úspech a možno nebude ani pozitívny ani vtipný, ale zamýšľam sa nad tým, či je životné prostredie pre niekoho príťažou, problémom alebo zbytočným luxusom. Zaparkoval som svoje auto znečisťujúce životné

prostredie pri smetiakoch. Čakám na manželku a ideme na nákup. Samozrejme, že som ju čakal dlhšie, vyhodil som smeti a stále nechodí. Sadnem do auta a čakám.

Nikdy som nemal taký hlboký exkurz ku smetiakom ako teraz. Pulzujúci život. Niekto priniesol kus nábytku, niekto domáci odpad, niekto nejaké sklo, niekto koberce. Niekto si niečo vzal.

Hovorím si, že polovica z týchto vecí sem neparí. V tom  kontajner na plasty a prásk tam zmiešaný odpad. Hovorím si, že by som mal milú pani upozorniť, ale ako? Nuž vytiahol som prázdnu fľašu od minerálky a pýtam sa jej či mi nevie poradiť kam patrí plastová fľaša? Ochotne mi ukázala kontajner kam patrí plast. Nevedel som rozoznať či jej to nedošlo, alebo jednoducho jej táto situácia je ukradnutá. Nevadí nechcel som byť hašterivý a zlostný. Nechal som to tak, prišla manželka a išli sme do obchodu.

Keď sa vraciame osud to tak chcel, moje parkovacie miesto pri tých smetiakoch voľné. Mladý chalan tlačí, ťahá nejakú krabicu. Pozerám človeče ako to máš zabalené ani to nesypeš., prišiel a začal vyhadzovať. Pozerám, že v tom bordeli v tej krabici mal nejakých pár kníh v igelitke. Nedalo mi. Hej šuhajko čo to máš?

Odpovedal, že nevie, kúpil byt a zostali  tam dve - tri takéto krabice. Naozaj bordel, ale hovorím mu tú igelitku mi daj, rád si ju vezmem ak ju máš vyhodiť. Bez mihnutia oka mi ju dal.

Som bohatší o Kukučina, Vajanského, Hviezdoslava a niekoľko desiatok poštových známok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?