Voda, slad a chmel. Zlatistý horký mok v Ružinove.

Autor: Michal Nagy | 10.7.2018 o 11:58 | Karma článku: 1,10 | Prečítané:  128x

Pozrel som si niekoľko videií na jednom portáli ako sa to vlastne robí? Neviem. Prvé pivo uzrelo svetlo veta niekedy 4 000 rokov pred Kristom. Niekde v Mezopotánii.

Údajne je na svete viac ako 5500 pivovarov. To je viac ako 1000 pivovarov na kontinent. Nikdy som to neskúmal a nehľadal, ale vraj hovoríme o viac ako 20 000 druhov piva na dvesto spôsobov. Keby som mal ochutnať všetky pivá sveta, tak je to 20 kubíkov piva. Možno teraz poviem hlúposť a môžete ma opraviť, ale je to takmer 6 dodávok piva. V prepočte by som to pil necelých 55 rokov, ak by som dal jedno pivo denne. bez prestávky, piatky, sviatky, sobota, nedeľa. Nepochybujem, že sa nájdu fajnšmekri, ktorí by to stihli aj skôr. Povedzme za 5 a pol roka (pri desiatych pivách denne) a urobia v živote niekoľko kolečiek, ale tak predsa som ešte zelenáč.  Ak by jedno pivo stálo asi euro, tak by som prepil jedno slušné auto. Optimistický scenár hovorí, že lacnejšie auto kúpim, keď predám fľašky.

Aby som prešiel k téme. V Ružinove chystajú zaujímavú akciu. Je to festival malých nezávislých pivovarov a bude v  Parku Andreja Hlinku 24. – 26. augusta 2018. K dispozícií má byť približne 15 malých pivovarov z hnutia PIVOBRANA.

Taký malý prierez: trnavský pivovar Sessler, holíčsky pivovar Wywar, piešťanský pivovar ŽiWell, Simeon, banskobystrický Urpiner. No nekúp to.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?